Çocuk Psikoloğu

Çocuk Psikoloğu

Çocuğunuzun ek yardıma ihtiyacı var mı?

Tıpkı yetişkinler gibi çocuklar da zaman zaman hayatlarında zorluklarla karşılaşırlar. Ruh hali veya davranışla ilgili sürekli sorun yaşıyorlarsa, çocuk psikoloğuna danışmanızda yarar vardır.

Bir çocuk psikoloğu aramanın yaygın nedenleri şunlardır: öfke, öfke nöbetleri, depresyon, ağlama krizleri, anksiyete, kendine zarar verme, düşük özgüven, travma veya kederle yüzleşme, iletişim sorunları, sosyal dışlanma, boşanma, uyku güçlükleri, yatak ıslatma, yeme ve gıda ile ilgili sorunlar.

Çocuklar ile Psikolojik Danışmanlık

Her çocuğun kendine özgü olduğunu, karşılaştığı zorlukların, duygularına ve davranışlarına katkıda bulunan farklı nedenlerin olduğunu biliyoruz. Bu nedenle psikolojik zorluklarla karşılaşan her çocuğa bir birey olarak davranılır ve tedavileri özel ihtiyaçlarına göre uyarlanır. Çocuk psikologları genellikle aile üyeleriyle birlikte sistematik olarak çalışmayı yararlı bulurlar.

Siz ve çocuğunuzla (herhangi bir yaşta) sorununun nedenini belirlemek için çalışacak, çocuğunuzun anlaşılması için bilişsel davranışçı terapi, oyun terapisi, aile eğitimleri ile çocuğunuza destek olunacaktır. Terapi seansları, çocuğunuzun maksimum faydayı elde etmesine yardımcı olmak için her hafta aynı saatte haftalık olarak yapılır. Ancak bu durum değişkenlik gösterebilir.

Terapi süreci boyunca, çocuğunuz iletişim becerilerini ve güven seviyesini geliştirecek, aynı zamanda zor duygularla nasıl başa çıkacağını öğrenecektir. Bunun yararı, çocuğunuzun ailesi ve arkadaşlarıyla ilişkisini geliştirmeyi ve çocuğunuzun mutlu bir çocukluk yaşamaya odaklanmasını sağlamayı içerir.

Bugün Çocuğunuzun Gelişimine Destek Olun

Çocuğunuz ve sizin destek almanız için iletişim bilgilerinden ulaşabilir ya da ön görüşme formunu doldurabilirsiniz.

Add Your Comment